2010. június 30., szerda

Normakontroll menetrend


Kedves Mindnyájan!
Bizonyára elsikkadt a sok különböző "forradalom" közepette hogy mik a teendők, és mit kell tenni a Normakontroll megvalósítása érdekében.
 
1. létszámbővítés. Erről többször is írtam, és több feladatot is tartalmaz.
  a) a fórumunkra, levelező listánkra lehet kültagokat keresni, itt korlátlan számú tagunk lehet.
  b) Egyesületi tagnak maximum 25 főig lehet keresni tagokat, akik lehetőleg mobilisak is legyenek, mert a feladatok ezt kívánják.
   c) Lehet helyi alapszervezetekben is gondolkodni, ilyen esetben a helyi alapszervezet vezetője  képviseli a tagjait. ( kisebbségi vélemény esetén gondoskodni kell hogy valamilyen módon az is eljusson az egyesülethez pl email)
Helyi alapszervezet lehet önálló egyesület is amely hasonló modon képviseli magát és  tagságát.
 
2. Az esélyegyenlőség új fogalmának kidolgozása.
Ez nagyon fontos dokumentum, amely arra hivatott hogy ki tudjon minden esélyegyenlóségi anomáliát küszöbölni. Úgy kell megfogalmazni hogy azzal soha ne legyen mód ellenünk törvénykezni majd. Alkotmányos és emberi jogaink csorbíthatatlanságát kell kimondja és taxative fel kell sorolni ezeket pl egészséghez való jog, ezen belül az az ellátás ami bármilyen életminőség javulást eredményez alkotmányos és ember jogaik alapján nem tagadható meg tőlünk.

Ezek részletes kifejtése kell úgy hogy abban még egy kötőjel is buktató lehet. Ez folyamatos munka, mert az élet mindig új helyzeteket produkál, és ezeket mind folyamatosan bele kell illeszteni, és negyed évente nyilvánosságra kell hozzuk.

3. Az esélyegyenlőségi záradék a törvények felkészítése a Normakontrollra. Ezt szintén önmagában is érdemes forszírozni, ezt lehet a médiákban terjeszteni, valószínüleg megkérdezünk majd hozzáértőket, hogy erről lehet-e Népszavazási kezdeményezést indítani. ( itt jegyzem meg azt az önös érdeket halkan, amiért a civil mozgalom hasznos lehet számunkra, nagy gyakorlatuk van az ilyen kezdeményezésekben, és szélesebb rétegeket tudnának elérni, míg mi eléggé hátrányos helyzetben vagyunk ilyen téren is adottságainknál fogva.)
Ehhez jó volna egy kisebb kb 3-4 főből álló koordináló csapat.

4 .Ezután kezdhetjük majd a Normakontrollt követelni az ENSZ egyezmény alapján.

5. Mindezzel párhuzamosan jó lenne ha a helyi közösségekben minnél több mozgi tudna vállalni poziciót, pl a most következő önkormányzati választásokon.Mivel nagyobb az esély ha valamilyen "párt" is  támogat, ezért mindenkire rá van bízva ki támogatja indulását, csak a Normakontroll elfogadása az egyetlen kivánatos feltétel. Jó lenne ha minél több "pártot" elérnénk a normakontrollal, hogy a támogatottságunk is növekedjen, illetve a Normakontroll támogatottsága.

5. Meg kell keresni az összes egyesületet amely céljaiban valahogyan kapcsolódhat az Esélyegyenlőségi Normakontrollhoz, és vagy beléptetni hozzánk , vagy valamilyen együttműködési vagy szövetségi megállapodást kötni Normakontroll ügyben.

6. Az Esélyegyenlőségi Normakontroll Szövetségének létrehozása, és tevékenységének koordinálása.  Erre is külön csapat kell, a szövetség rendszeresen ülésezzen pl. havonta, és saját programot alkot a Normakontroll bevezetéséhez. Ehhez minden segítséget megadunk.

7. Támogatókat, és anyagi erőforrásokat kell feltárnunk hogy afféle kampányszerű módszerrel elérjük az Esélyegyenlőségi Normakontroll bevezetését.

8. Támogatói forrásból Esélyegyenlőségi Normakontrollért díjat hozunk létre, amellyel azokat tüntetünk ki akik a legtöbbet tették a Normakontrollért. Ennek az ügynek is kell egy gazda, aki a motorja lesz.

9. Médialehetőségek felkutatása a Normakontroll propagálásához (médiafelelős)

Ezek csak a normakonroll ügyében a fő tennivalók, amelyek esetleg tovább lehet osztani, ha s feladat ezt megkívánja.

Győző
 

Nincsenek megjegyzések: